Całoroczny tor saneczkowy GołębiewSKI

Jedna z kilku ogólnodostępnych atrakcji, jakie przygotowano dla turystów w Mikołajkach na terenie hotelu Gołębiewski. Skoro udało się stworzyć warunki pod budowę stoku narciarskiego, to i dla toru saneczkowego typu Alpine Coaster znalazło się miejsce.

Z obiektu teoretycznie można korzystać przez cały rok, jednak ze względu na warunki pogodowe (lub losowe problemy techniczne) możliwe jest jego tymczasowe zamknięcie. Do tego trzeba dodać fakt, że tor saneczkowy GołębiewSKI poza dużym sezonem turystycznym pracuje w mocno ograniczonym zakresie - wyłącznie w weekendy, od piątku do niedzieli (a przynajmniej tak to wyglądało w 2017 roku).

Skoro odpowiednie zastrzeżenia zostały poczynione, można z czystym sumieniem przejść do parametrów toru. Te zaś zapowiadają prawdziwą frajdę. Sanki rozwijają całkiem niezłą prędkość 40 km/h, stosownie pokręcona trasa zjazdu liczy ponad pół kilometra - a dokładniej to 520 metrów. Razem z częścią wjazdową, cały tor saneczkowy GołębiewSKI ma 840 metrów długości. Do dyspozycji gości jest 26 jedno- bądź dwuosobowych (najczęściej w konfiguracji dorosły + dziecko) sanek. Każdy z pojazdów wyposażono w ręczne hamulce oraz bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa.

Na torze obowiązuje system punktowy - a wypada jeszcze wspomnieć, że nabyte punkty można wykorzystać nie tylko na torze saneczkowym, ale również pontonowej zjeżdżalni lub karuzeli.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz