Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Pieśń „szuwarowo-bagienną”, pieśń żeglarzy przemierzających Krainę Wielkich Jezior Mazurskich śpiewających zarówno dla przyjemności jak i po to, by utrzymać rytm oraz tempo zespołowej pracy, każdy powinien na Mazurach usłyszeć. Wielkim świętem miłośników żeglarstwa i muzyki jest odbywający się każdego lipca w pobliskim Giżycku Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku.

Przez trzy wieczory w Twierdzy Boyenmają miejsce koncerty muzyków tworzących i śpiewających szanty. Dla wielu z nich giżycki festiwal jest okazją do zaprezentowania się, stanowi przepustkę do artystycznej kariery. Występowały tu m.in. zespoły: Stare Dzwony, Ryczące Dwudziestki, Gdańska Formacja Szantowa, Kochankowie Sally Brown, Yank Shippers, Spinakery a także Grzegorz Tyszkiewicz, Jerzy Porębski, Andrzej Korycki czy Mietek Folk.

Festiwal wzbogacają liczne imprezy towarzyszące, m.in. warsztaty marynistyczne, koncerty dla dzieci i gawędy ludzi morza. Organizatorem jest Giżyckie Centrum Kultury, a wstęp na koncerty jest wolny.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja