Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej

Pieśń „szuwarowo-bagienną”, pieśń żeglarzy przemierzających Krainę Wielkich Jezior Mazurskich śpiewających zarówno dla przyjemności jak i po to, by utrzymać rytm oraz tempo zespołowej pracy, każdy powinien na Mazurach usłyszeć. Wielkim świętem miłośników żeglarstwa i muzyki jest odbywający się każdego lipca w pobliskim Giżycku Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku.

Przez trzy wieczory w Twierdzy Boyenmają miejsce koncerty muzyków tworzących i śpiewających szanty. Dla wielu z nich giżycki festiwal jest okazją do zaprezentowania się, stanowi przepustkę do artystycznej kariery. Występowały tu m.in. zespoły: Stare Dzwony, Ryczące Dwudziestki, Gdańska Formacja Szantowa, Kochankowie Sally Brown, Yank Shippers, Spinakery a także Grzegorz Tyszkiewicz, Jerzy Porębski, Andrzej Korycki czy Mietek Folk.

Festiwal wzbogacają liczne imprezy towarzyszące, m.in. warsztaty marynistyczne, koncerty dla dzieci i gawędy ludzi morza. Organizatorem jest Giżyckie Centrum Kultury, a wstęp na koncerty jest wolny.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz