Jazda konna

Uczy człowieka szacunku do zwierząt, pozwala przełamać lęk przed nimi, wymaga skupienia, zdecydowania i delikatności.

Jazda konna jest po prostu piękna. Wakacje to doskonały czas, by spróbować się jej nauczyć. W położonym 12 km na południe od Giżycka - Bogaczewie, działa gospodarstwo (Bogaczewo 21), w którym wszyscy chętni, pod okiem instruktora mogą przejść podstawowe szkolenie w jeździe konnej. Gospodarstwo na zamówienie organizuje także przejażdżki bryczką.

Kursy jeździeckie dla początkujących i zaawansowanych, jazdę w terenie z przewodnikiem oraz przejażdżki bryczką organizuje i gospodarstwo „Mazurskie Zacisze” usytuowane we wsi Bielskie (Bielskie 6) nad Jeziorem Bielskie, 21 km na południe od Giżycka.

Od wielu lat odbywają się w nim również wczasy w siodle dla dzieci i młodzieży. Zimą, w Wiosce Turystycznej Wilkasy, w tamtejszym Ośrodku Wypoczynkowo-Konferencyjnym (ul. Niegocińska 7) organizowane są kuligi z pochodniami przerywane ogniskami.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Przejażdżki w siodle stanowią wspaniały pomysł na poznanie uroków mazurskiej przyrody. Wielkie jeziora, ale też lasy i rozległe łąki, a na dokładkę osobisty kontakt ze wspaniałym zwierzęciem - coś magicznego. Początkujący jeźdźcy przed wypadem w teren powinni wziąć kilka fachowych lekcji. Takie ośrodki działają m.in. w Bogaczewie, Wilkasach i Bielskiem.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz