Kajakarstwo

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Leniwego spływu kajakiem z widokiem na morenowe wzgórza, gęste lasy i malownicze wioski nie można sobie na Mazurach odmówić. Początkujący kajakarze powinni wybrać się najpierw na spacer po którymś z mazurskich jezior, z Bogaczewa najlepiej po Jeziorze Niegocin, a dopiero potem ruszyć na dłuższą wyprawę.

Wypożyczalnie sprzętu wodnego znajdują się m.in. we wsi (Bogaczewo 17-Marina "EVELYN"), w Wilkasach (ul Niegocińska 7) i Giżycku (ul. Suwalska 6c, ul. Moniuszki 22).

Dzieciom i początkującym kajakarzom zaleca się trasy nie przekraczające 20 km na dzień, zdobywszy niejakie doświadczenie, mogą zdecydować się na pokonanie 25-30 km odległości, oczywiście biorąc pod uwagę stopień trudności trasy.

Cennik

Sprzęt wodny

skuter wodny: 15 minut - 100zł/30 minut – 190 zł/1

rower wodny:15 PLN / h

łódź wiosłowa:10 PLN / h

Mini przewodnik

Mazury są zbyt piękne, by oglądać je z pozycji horyzontalnej - a zatem wiosła w dłoń i kajaki na wodę! Zróżnicowanych szlaków wodnych i ciekawych wariantów tras w polskiej Krainie Wielkich Jezior jest od groma. Zarówno rozległych akwenów, jak też wąskich kanałów. Osobom mało doświadczonym poleca się dawkę do 20, maksymalnie 30 kilometrów dziennie do pokonania.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja