Port Żeglugi Mazurskiej

Port Żeglugi Mazurskiej jest bez wątpienia jednym z najsilniejszych magnesów turystycznych Giżycka. Nie może być inaczej skoro statki wypływają stąd we wszystkie strony Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Kursują m.in. do Węgorzewa przez jeziora Kisajno, Dargin, Kirsajty i Mamry z największą w krainie Wielkich Jezior Mazurskich wyspą Upałty (67 ha).

Przez jeziora Kisajno i Dargin pływają również do Sztynortu, a przez Jezioro Niegocin do Rydzewa. Jezioro Niegocin oprócz jezior: Bocznego, Jagodnego, Szymoneckiego i Szymon pokonują na trasie przez Rydzewo do Szymonki.

Do Mikołajek płyną jeszcze przez Jeziora Tałtowisko, Tałty, Ryńskie, Mikołajskie i największe w Polsce Śniardwy (powierzchnia 114 km²). W dalszej drodze na południe do miasta Ruciane Nida suną przez Jezioro Bełdany i jeziora: Guziankę Małą i Guziankę Wielką. Przebywają też bardzo piękny „Szlak Łabędzi” biegnący wokół wysp Jeziora Kisajno. Uważni obserwatorzy mogą dostrzec w czasie rejsu rzadko gdzie indziej spotykane perkozy, łyski, łabędzie nieme i czarne bociany. W Rydzewie, Węgorzewie, Mikołajkach i mieście Ruciane Nida, podobnie jak w Giżycku, statki zawijają do swoich portów.

Rejsy trwają od jednej do trzech i pół godziny. Statki zabierają na pokład od 10 do 140 osób, czasem organizowane są na pokładach bankiety, konferencje, dancingi, przyjęcia weselne, serwowane są posiłki.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Główna baza bodaj największego armatora białej floty operującego w Mazurskiej Krainie Wielkich Jezior. Położenie giżyckiego portu i warunki naturalne sprawiają, że stąd można wybrać się w rejs właściwie we wszystkie najciekawsze zakątki i miejscowości. Istniejące połączenia pozwalają dotrzeć m.in. do Węgorzewa, Mikołajek, Śniardw, Niegocina czy Kisajna.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Port Żeglugi Mazurskiej kamerzysta Wrocław

Komentarze (0)
Dodaj komentarz