Szlaki żeglarskie

W rejonie Wielkich Jezior Mazurskich znajduje się ok. 20 szlaków żeglarskich, prowadzących przez niemal 40 jezior połączonych kanałami.

Leżące nad Jeziorem Niegocin Bogaczewo umiejscowione jest na trasie szlaku żeglugowego, biegnącego z Węgorzewa przez Giżycko, Mikołajki do Pisza lub Rucianego Nidy i dalej na Jezioro Nidzkie. Na północ od pobliskiego Giżycka rozkłada się malowniczy kompleks Jeziora Mamry, zaś na południu, za Mikołajkami niebo odbija największe w Polsce Jezioro Śniardwy o powierzchni ok. 130 km².

We wsi znajduje się niewielka, prywatna przystań, w której prowadzony jest czarter jachtów (Bogaczewo 20a) o najróżniejszym standardzie. Wypoczywający w miejscowości miłośnicy żagli nie mogą więc narzekać na nudę. Z czarteru jachtów skorzystać mogą także w usytuowanych 7 km na północ od Bogaczewa Wilkasach (ul. Klonowa 19). Co ważne, klientami czarteru w Wilkasach mogą być także osoby nie posiadające doświadczenia żeglarskiego. Do ich dyspozycji są bowiem doświadczeni sternicy, pod okiem których można zdobyć żeglarskie szlify.

Osoby chętne nauczyć się żeglowania mogą skorzystać także z oferty Centrum AZS-Wilkasy (ul. Niegocińska 5) w Wilkasach. Placówka organizuje żeglarskie rejsy turystyczne dla niewtajemniczonych w żeglarskie arkany i tych, którzy chcą doskonalić swoje żeglarskie umiejętności. Warunkiem uczestnictwa w takich rejsach jest wszelako ukończenie 16 roku życia i posiadanie karty pływackiej.

Rejsy odbywają się w jachtach kabinowych. Załogi złożone są z 4 osób w tym wyszkolonego sternika-opiekuna. Pływa się szlakami Wielkich Jezior Mazurskich, a wieczorami organizowane są ogniska, wyjścia na dyskotekę, śpiewanie szant.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz