Turystyka Rowerowa

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Nie trzeba być wprawnym rowerzystą, żeby móc na dwóch kółkach przemierzać Mazury. Z pokonaniem niewielkich wzgórz morenowych powinni sobie poradzić nawet niedzielni cykliści. Wypoczywający w Bogaczewie goście, w najbliższym otoczeniu mają do wyboru kilka szlaków rowerowych, przebiegających w okolicy Giżycka.

Jednym z nich jest szlak rowerowy wokół Jeziora Niegocin. Ma on 32 km i wiedzie z Bogaczewa przez Kozin, Rydzewo, Rudą, Bystry, Giżycko, Wilkasy, Strzelce. Względnie niedaleko przebiega też szlak do rezerwatu „Jezioro Kożuchy” koło Giżycka. Ma on długość 30 km i prowadzi z Giżycka przez Sulimy, Pieczonki, Kruklanki, Grądy Kruklaneckie, Kruklin, Kożuchy Wielkie, Sulimy.

Rowerzystom o dobrej kondycji można polecić szlak zamków i rezydencji ciągnący się z Giżycka przez Tros, Ryn, Salik, Kętrzyn, Gierłoż, Dłużec, Radzieje, Pilwę, Dobę, Kamionki. Jego długość wynosi 87 km. Chętni rozpocząć swą przygodę dalej od Bogaczewa mogą popedałować np. Wielką Pętlą Śniardw. Szlak mierzy sobie 85 km i prowadzi z Mikołajek m.in. przez Karwik, Nowe Guty, Łuknajno.

Z Węgorzewa bardzo ładna trasa wiedzie wokół Jeziora Mamry. Wije się m.in. przez Mamerki, Sztynort Duży, Kolonię Rybacką i mierzy 41 km długości.

Wypożyczalnie rowerowe znajdują się m.in. w Rydzewie (ul. Mazurska 98),Wilkasach (ul Niegocińska 5),Giżycku (ul. Zielona 12, ul. Moniuszki 22),Mikołajkach (ul 3 Maja 13, Plac Handlowy 7),Węgorzewie (ul. Sztynorcka 6).


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja