Wędkarstwo

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jesiotry, karasie, leszcze, liny, miętusy, okonie, płocie, sandacze, sieje, sumy, szczupaki, węgorze, wzdręgi i wiele innych ryb nie śnią się po nocach stacjonującym w Giżyckuwędkarzom. Po co? Mogą je po prostu złowić, w rejonie miasta w jeziorach: Niegocin, Kisajno, Popówce Małej, Popówce Dużej i Kanale Łuczańskim, a w okolicy m.in. w jeziorach: Bocznym, Łagodnym, Dargin, Dobskim.

Wszyscy wędkarze, z wyłączeniem dzieci do 14 roku życia i cudzoziemców czasowo przebywających w Polsce, zobowiązani są do posiadania karty wędkarskiej. W Giżycku mogą skorzystać z usług sklepów wędkarskich (ul. Daszyńskiego 28B, ul. Olsztyńska 3B). Ten pierwszy zajmuje się także wydawaniem zezwoleń wędkarskich, organizacją kursów i egzaminów na kartę wędkarską.

Chętni mogą udać się też w rejsy wędkarskie urządzane przez czarter jachtowy w pobliskich Wilkasach (ul. Klonowa 19). Nauczą się na nich technik łowienia ryb i zapoznają z obsługą specjalistycznego sprzętu.

Mini przewodnik

Sport wodny z gatunku spokojniejszych i “leniwych”, co wcale nie odziera go z silnych emocji. Na wędkarzy zjeżdżających w okolice Giżycka czeka niezwykłe bogactwo słodkowodnych akwenów i gatunków ryb. Jak skutecznie i w zgodzie z obowiązującym prawem łowić węgorze, szczupaki, okonie, sumy, sandacze, leszcze i wiele innych, pokażą np. sklepy i koła wędkarskie.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja